Wybieramy oprawki idealne

Jak dobrać oprawki do okularów?

Od razu pragniemy zaznaczyć, że wybór nowych okularów nie należy do najłatwiejszych. Na rynku optycznym obecnie jest bardzo szeroki wybór damskich okularowych opraw i to w przeróżnych stylach. Jedne są klasyczne, a inne wzorowane na tych noszonych w filmach. Jak wybrać idealne oprawki okularowe damskie? Koniecznie musimy się zapoznać ze sprawdzonym przepisem.

Dopasowanie oprawek do urody

Od razu pragniemy zaznaczyć, że wybór nowych okularów nie należy do najłatwiejszych

Mówi się nie od dzisiaj, że modne oraz odpowiednio dobrane okulary są dopełnieniem idealnym do codziennej stylizacji. Dlatego też przy wyborze nowych okularów nie musimy kompletnie zapominać o trendach aktualnych. Obecnie najmodniejsze są ramki oversize, jak i różnego rodzaju kształty asymetryczne. Jeszcze ważniejsze jest to, aby w nowych okularach czuć się naprawdę dobre. Jeśli trendy aktualne wykazują, na przykład na duże oraz mocne oprawy, a w takim rozwiązaniu nie będziemy się dobrze czuć, to od razu rezygnujmy z tego pomysłu.

Okulary dobrze dobrane to takie, które idealnie współgrają z urodą danej osoby. Wybierając oprawki Versace damskie ze strony iokulary.pl, powinniśmy dopasować kolor oprawy i fason do naszej twarzy. Do tego oprawa musi mieć odpowiedni rozmiar.

Przed wyborem należy się także zastanowić, do czego okulary nam mają służyć

Przed wyborem należy się także zastanowić, do czego okulary nam mają służyć. Czy mają one masować do konkretnego stroju, a może do stylu casualowego? Jeśli mają pasować do looku bardziej formalnego, to warto postawić na oprawki adekwatne do wieku, lekko biżuteryjne oraz eleganckie, bez żadnych mocnych kształtów i kolorów. Jeśli z kolei mają do być takie oprawki, które będą pasowały do każdej okazji, to lepiej skupmy się na uniwersalnych rozwiązaniach. Okulary odważne i kolorowe w kształcie będą na pewno bardziej zobowiązujące. Sprawdzą się jednak lepiej jako para kolejna. Nasze nowe okulary nie tylko powinny być modne. Powinny być także ładne. Co po niektóre oprawki okularowe, szczególnie masywne i duże, dają bardzo ciekawy efekt, jednak zwracają mocno uwagę. W takiej sytuacji na pierwszym planie są okulary, a dopiero później jest twarz. Oprawę warto dobrać w taki sposób, aby ona podkreślała atuty urody damskiej – odcień cery, kolor oczu, jak i unikatową osobowość. Pamiętajcie, najważniejsze jest to, aby w danych okularach po prostu dobrze się czuć. Nie powinniśmy się także sugerować ceną. Czasami lepiej jest nieco dołożyć i cieszyć się naprawdę okularami o wysokiej klasie i jakości, niż nieco zaoszczędzić, a tak naprawdę okulary w rezultacie będą służyły jedynie jeden, czy też dwa sezony. Jest to kompletnie nieopłacalne.