Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?

Dziś w każdym salonie optycznym znaleźć można duży wybór okularów przeciwsłonecznych. Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne, które niezawodnie ochronią Twoje oczy przed promieniami słonecznymi (w tym szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym), a jednocześnie będą modne? W tej publikacji podano kilka wskazówek dotyczących wyboru okularów przeciwsłonecznych.

Kształt okularów przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne mają przede wszystkim chronić oczy przed zbyt jasnym światłem słonecznym, w tym szkodliwym dla zdrowia promieniami ultrafioletowymi. Dlatego jeśli potrzebujesz okularów do ochrony przed jasnym światłem słonecznym, kupując dla nich okulary przeciwsłoneczne lub oprawki , staraj się wybierać duże oprawki (z dużymi soczewkami) z szerokimi zausznikami, a także oprawki znajdujące się bliżej twarzy, warto postawić na markowe takie jak okulary Tommy Hilfiger męskie. Te okulary lepiej ochronią Twoje oczy przed jasnym światłem słonecznym i szkodliwymi promieniami UV.

Radzimy również zwrócić uwagę na oprawki dopasowane do kształtu twarzy. Zakrzywione oprawki przylegają bliżej twarzy, dzięki czemu mniej światła wpada do oczu. Wielu producentów okularów przeciwsłonecznych ma w swoim asortymencie takie oprawki. Należy jednak pamiętać, że soczewki korekcyjne trudno dopasować do wąskich oprawek. Większość soczewek okularowych jest bardziej płaska i dlatego nie można ich wkładać do zakrzywionych oprawek i nie zapewniają dobrego widzenia.

Dziś w każdym salonie optycznym znaleźć można duży wybór okularów przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne – soczewki

W okularach przeciwsłonecznych stosuje się różne rodzaje soczewek. Okulary polaryzacyjne (tj. okulary przeciwsłoneczne z soczewkami polaryzacyjnymi) od dawna są poszukiwane wśród miłośników wędkarstwa i wody. Takie okulary nie przepuszczają światła odbitego od tafli wody. Okulary przeciwsłoneczne z soczewkami polaryzacyjnymi są obecnie polecane wszystkim użytkownikom okularów przeciwsłonecznych ze względu na ich lepszą jakość widzenia w porównaniu z okularami z konwencjonalnymi soczewkami. Soczewki polaryzacyjne dostępne są w różnych kolorach (szary, brązowy itp.).

Soczewki fotochromowe to dobry wybór do okularów przeciwsłonecznych. Soczewki te, wystawione na działanie promieni ultrafioletowych ze słońca, ciemnieją jak zwykłe kolorowe okulary przeciwsłoneczne, a w pomieszczeniach szybko tracą kolor i stają się całkowicie przezroczyste jak soczewki bezbarwne. Dla tych, którzy muszą stale nosić okulary, soczewki fotochromowe pozwalają zamiast jednej pary okularów (stale używanych i okularów przeciwsłonecznych z dioptriami na ulicę) używać tylko jednej – w której wkładane są soczewki fotochromowe z dioptriami. Zwróć uwagę, że większość soczewek fotochromowych „nie działa” w samochodzie.