Okulary korekcyjne – cenne uwagi i trendy

Jeszcze kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu, okulary były mało znaczącym elementem, na który nikt nie zwracał uwagi. Miały one za zadanie jedynie skorygować posiadaną przez nas wadę wzroku. Niektórzy wstydzili się, że muszą nosić okulary, dla innych był to z kolei niezbyt atrakcyjny element, który musieli nosić na co dzień. Obecnie czasy się zmieniły. Okulary są teraz uważane za bardzo modny element, na który składa się cały nasz image. Zdarzają się nawet osoby, które noszą je, nie posiadając wady wzroku! Jak dobrać oprawki do okularów? Jakie trendy panują dziś w tym względzie? Ile kosztują oprawki? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się tego wszystkiego.

Jak dobrać oprawki? Pozornie łatwa sprawa

Zapewne zdajesz sobie sprawę, że podstawowym podziałem szkieł korekcyjnych jest podział na okulary korekcyjne męskie oraz damskie. Nie jest to jednak jedyny wyznacznik, który musisz wziąć pod uwagę podczas wyboru swoich oprawek. Kluczowym aspektem jest tu mianowicie kształt Twojej twarzy. Możemy wyróżnić następujące kształty twarzy:

  • trójkątna – u osób posiadających taki kształt twarzy najlepiej sprawdzą się okulary okrągłe lub zaokrąglone
  • owalna – osoby o takim typie twarzy możemy uznać za prawdziwych szczęściarzy, ponieważ będą wyglądać świetnie praktycznie w każdym typie okularów.
  • okrągła – jeśli dysponujesz taką twarzą, postaraj się dobrać okulary o nieco ostrzejszych brzegach
  • prostokątna – spróbuj dobrać okulary owalne lub okrągłe.

Jeszcze kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu, okulary były mało znaczącym elementem, na który nikt nie zwracał uwagi.

Jeśli już wiesz, jaki jest kształt Twojej twarzy, dobierz oprawki według powyższego wzoru. 

Obecne trendy

Jakie okulary są teraz na topie? Chcesz podążać za najnowszymi trendami i zastanawiasz się, na jakie okulary się zdecydować? Musisz wiedzieć, że moda lubi powracać. Obecnie bardzo popularne są okulary w stylu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Bardzo wiele osób nosi więc słynne lenonki, które spopularyzował John Lennon. 

Klasykiem są też aviatorki, Są to okulary, które chyba nigdy nie wyjdą z mody. Jest to już niemal klasyczny model okularów, używany od lat i sprawdzony. Nosi je wielu spośród celebrytów i gwiazd Hollywood. Modę na tego typu okulary wśród mężczyzn spopularyzował Tom Cruise w słynnym filmie „Top Gun”. Początki tych okularów sięgają jednak dużo dalej w przeszłość, powstały bowiem w latach trzydziestych XX wieku. Idealnie pasuje do nich dżinsowa kurtka i sportowe buty.

Zapewne zdajesz sobie sprawę, że podstawowym podziałem szkieł korekcyjnych jest podział na okulary korekcyjne męskie oraz damskie
Bearded business male in eyeglasses with tattoo on his arm sits on a back seat of a car.

Z kolei do garnituru i biznesowego stylu idealnie sprawdzą się okulary prostokątne. Dodają nam one bowiem odrobinę tajemniczości, a także podkreślają nasz profesjonalizm.

Jeśli chcesz się wyróżnić postaw na odrobinę szaleństwa! Obecnie, jeśli nie masz ochoty wyglądać zwyczajnie, możesz np. postawić na oprawki srebrne albo złote. Z pewnością doda Ci dużo elegancji i szyku.

Do najbardziej eleganckich modeli oprawek, należą te utrzymane w kształcie geometrycznym. To model typu klasycznego, który w połączeniu z ciekawą stylizacją, może przynieść nam naprawdę niesamowity efekt. 

Ile kosztują oprawki do okularów

Ceny najtańszych okularów zaczynają się zazwyczaj od kwoty niższej niż 100 zł za parę. Nie warto jednak na ten element naszego wizerunku żałować pieniędzy, ponieważ nasza twarz, to zarazem nasza wizytówka. Warto więc nieco dopłacić i zakupić produkt wyższej jakości, którego nie będziemy musieli wymieniać po krótkim czasie. Za dobrej jakości oprawki powinniśmy zapłacić średnio 250 zł. Za taką cenę możemy zakupić już całkiem dobry produkt w modnej stylizacji, który z pewnością nie zawiedzie naszych oczekiwań.