Jakie są godne polecenia oprawki męskie?

Oprawki męskie powinny podkreślać dany typ urody oraz maskować ewentualne drobne niedoskonałości. Wybrane oprawki nie mogą być zatem zbyt duże, jak i zbyt małe.

Jaką rolę mogą pełnić oprawki męskie?

Dobrej jakości oprawki przeznaczone dla panów mogą:

  • podkreślić unikalny styl ich właściciela,
  • dodać urody,
  • zamaskować ewentualne drobne niedoskonałości.

Poza tym, odpowiednie szkła okularowe skutecznie korygują wzrok oraz zapobiegają podrażnieniom oczu.

Czym należy się kierować wybierają oprawki dla mężczyzn?

Podczas wyboru oprawek należy zwracać uwagę na ich kilka cech, w tym:

  • kolor – panowie pragnący wyróżnić się z tłumu powinni decydować się na zakup oprawek wykonanych z tworzyw sztucznych, które cechują się intensywnymi kolorami, takimi jak choćby: żółty, zielony, pomarańczowy czy czerwony. Panowie, którzy preferują styl formalny powinni się decydować na zakup oprawek w stonowanych barwach. Warto pamiętać o tym, że oprawki w kolorze srebra lub czerni doskonale komponują się z ciemnymi lub siwymi włosami. Natomiast okulary w kolorze złotym lub brązowym pasują do włosów blond, rudych i brązowych. Ciekawą propozycją są również oprawki w kolorze szylkretowym, które pasują do wielu typów urody. Poza tym, kolor okularów może być dopasowywany do ulubionych elementów garderoby, w tym choćby pasków, kurtek czy spodni.
  • stopień przeźroczystości – w szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są oprawki bezramkowe. Tego typu produkty są delikatne i ledwie widoczne na twarzy. Poza tym, subtelny efekt można uzyskać wybierając cienkie oprawki w kolorze złota lub srebra.
  • wagę – oprawki okularowe powinny być lekkie i dobrze dopasowane. Nie mogą one uciskać i powodować podrażnień, a ich noszenie powinno być komfortowe.
  • obecność sprężynujących zawiasów – tego typu elementy zapobiegają składaniu się oprawek oraz ułatwiają ich zakładanie i zdejmowanie.
  • długość zauszników – muszą być one dobierane do wielkości głowy, ponieważ ich złe dopasowanie powoduje nieprzyjemny ucisk lub zsuwanie się oprawek.
  • rodzaj nanośników – są to elementy, które opierają się na nosie użytkownika. Mogą być one wykonane z metalu pokrytego warstwą silikonu. W oprawach plastikowych elementy te są zintegrowane i nie ma możliwości ich regulacji.
  • jakość – godne polecenia oprawki męskie powinny być starannie wykonane. Podczas ich produkcji muszą być używane wysokogatunkowe surowce, które cechują się trwałością oraz ograniczają ryzyko reakcji alergicznych. Poza tym, materiał musi być trwały oraz łatwy w pielęgnacji.